05.10.2018
Aktualności, Osiągnięcia
XII konkurs ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Ryglic

XII Konkurs Ortograficzny
o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Ryglic
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach

Dnia 5 października 2018 roku uczeń klasy VIII naszej szkoły wraz z nauczycielem polonistą wyjechali do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach na XII Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Ryglic.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował tylko jeden uczeń: Michał Król, który rywalizował ze swoimi rówieśnikami z klas ósmych oraz z uczniami z trzecich klas gimnazjalnych z siedmiu innych szkół z terenu Gminy Ryglice, a nawet spoza granic naszej gminy. Podkreślić należy również fakt, iż wzięliśmy udział w tym konkursie dopiero po raz pierwszy i to od razu z takim ogromnym powodzeniem!

Nasz reprezentant napisał dyktando konkursowe najlepiej spośród wszystkich 20 uczestników konkursu i w pięknym stylu wygrał tę niełatwą rywalizację ortograficzną. Z niekłamaną radością i dużym zaskoczeniem odebrał z rąk organizatorów pamiątkowe okolicznościowe dyplomy, zaś Burmistrz Ryglic, Pan Bernard Karasiewicz, uroczyście wręczył naszemu zwycięzcy nagrodę główną – ufundowane przez siebie wieczne pióro dobrej marki, z wygrawerowaną na jego etui dedykacją i tą pamiętną szczęśliwą datą wygranego konkursu.

Przykład Michała i jego kolejnego sukcesu edukacyjnego, tym razem w dziedzinie polskiej ortografii, po poprzednich znaczących osiągnięciach historycznych i matematycznych, pokazuje, że ostatnie lata jego wytężonej pracy owocują teraz z nawiązką i dlatego raz po raz zdobywa kolejne laury w konkursach przedmiotowych.

Drogi Michale, oby tak dalej! Nie obniżaj swoich lotów intelektualnych, lecz pracuj rzetelnie nadal, by zdobywać kolejne wysokie miejsca. Gratulujemy Ci  serdecznie wytrwałości, determinacji i wspaniałych efektów Twojej solidnej nauki!