21.12.2018
Aktualności, Harcerstwo
Wigilia z harcerzami

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, harcerze, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej, to także wspólnota działająca jak jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się przy wspólnej wigilii, tym razem z elementami harcerskimi.

21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą  rozświetlało Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione  już po raz drugi przez harcerzy z 10 TDH Młody Las, drużyny od maja działającej przy naszej szkole.

O godzinie 9.15 wraz z harcerzami cała społeczność szkolna i przedszkolna zasiadła w kręgu wokół Betlejemskiego Światła – Światła, które łączy. Drużynowa  przedstawiła gawędę o znaczeniu i szacunku dla ognia, a następnie rozpoczęliśmy śpiewanie kolęd. Chętni uczniowie, harcerze czy nawet całe klasy włączyły się ochoczo w śpiew i grę kolęd oraz pastorałek.

Następnie dyrekcja  przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się barszczykiem z uszkami.

Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2019 w pełni sił i z nową energią do pracy i nauki.