22.12.2022
Aktualności
Wigilia szkolna

Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła
Była noc, ciemna noc, Ona szła

Dokąd idziesz Panienko?
Taka krucha jak szkiełko
Do Betlejem Panienka szła.

...

Szła przez ciemność, zawieję
Niosła ludziom nadzieję,
Świt nowego, lepszego dnia

Nadzieja i radość, która zagościła w Betlejem przeniosła się na grunt naszej szkoły podczas spotkania wigilijnego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, łącznie z przedszkolakami spotkali się na hali sportowej, by w scenerii oddającej przyjście na świat Jezusa móc przeżyć to niezwykłe wydarzenie. Śpiewem
i recytacją piosenek dzieci pod kierunkiem p. Małgorzaty Cieślikowskiej wprowadziły wszystkich zebranych wprost do skromnej stajenki. Następnie uczniowie klasy VI i VII  przedstawili jasełka w języku angielskim, by tym samym oddać piękno tej niezwykłej chwili w innowacyjny sposób. Dzieci do występu  przygotowywała pani Switłana Ciochoń.

Miłym akcentem naszego spotkania było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, śpiew zuchów i harcerzy pod kierunkiem p. Beaty Wojtanowskiej i P. Małgorzaty Marek. Ponadto Pani Małgosia ze łzami wzruszenia przekazała swoje „zuszki”, by te podjęły próbę pozostania harcerzami.

Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Hołda przeczytała zebranym fragment pisma świętego stanowiący o Narodzeniu Jezusa. Podtrzymując tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie wszyscy uczniowie i zebrani nauczyciele przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wigilii. Był to dzień, w którym wszyscy wszystkim słali życzenia zdrowia, szczęście i wszelkiej pomyślności.