23.11.2018
Aktualności, Harcerstwo
Wieczornica patriotyczna

23 listopada społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała sprawę bliską wszystkim Polakom – urodziny Niepodległej.

Rok 2018 jest podwójnie wyjątkowy, ponieważ 100. urodziny obchodzi nie tylko nasza Ojczyzna, ale także Związek Harcerstwa Polskiego, który dał odrodzonej Polsce nowe pokolenie, a wartości przez nie głoszone, takie jak: BÓG, HONOR, OJCZYZNA są pielęgnowane przez harcerki i harcerzy w naszej szkole.

Spotkanie zainaugurował taniec, w którym metaforycznie pokazaliśmy drogę, jaką przeszli nasi przodkowie, by 123 latach ukochana Ojczyzna odzyskała wolność.  

Później przy harcerskim ognisku, druhowie odtworzyli opowieść o tym, jak wyglądała odbudowa naszego państwa: cud nad Wisłą, walki partyzanckie podczas II wojny światowej, terror sowieckiego okupanta, komunizm oraz radość i nadzieja, jakie wiązały się z wyborem Karola Wojtyły na przewodnika Stolicy Piotrowej.

Wszystko to przeplecione zostało wspomnieniami postaci wyjątkowej dla naszej społeczności –  ŚP. płk. dr Jerzego Pertkiewicza- żołnierza AK oddziału partyzanckiego Batalionu Barbara.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania oraz wspólne świętowanie. Celebrując takie uroczystości za każdym razem pokazujemy, że wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka to wartości, które są wpisane w polską tradycję państwową i narodową.