23.04.2022
Harcerstwo
"Szli Partyzanci"

23 kwietnia, już po raz II nasza drużyna była organizatorem Złazu Hufca ZHP Tarnów. W tym wydarzeniu wzięły udział zuchy z 2GZ „Odważne Wilczęta”, 3GZ „Wojownicy Galaktyki”, 8GZ „Nieustraszone Wilczki”, 25GZ „Dzielni”, 95 GZ ”Dzielne Orły”, 14 p GZ „Leśne Skrzaty” z naszej szkoły oraz  harcerze z 15 TDH „Odważni”, 19TDH im. Bohaterów z Jamnej, 99 TDSH Czerwone Berety im. Stanisława Sosabowskiego a także patrol z naszej drużyny „Młody Las” z Ryglic. W sumie ponad 180 zuchów i harcerzy przemierzało 4 trasy: z Uniszowej, Ryglic, Tuchowa i Lubaszowej przez Brzankę do harcówki „pod chmurką”. Na Złazie zaszczycili nas swoją obecnością Komendant Hufca ZHP Tarnów hm. Jerzy Gacoń oraz Pan Zygmunt Pertkiewicz.

Patrole na trasie gry „Szli Partyzanci” wcieliły się w oddziały partyzanckie przemierzając fragmenty szlaku bojowego Batalionu „Barbara”16 Pułku Piechoty Armii Krajowej i rozwiązywały zadania doskonaląc techniki harcerskie m.in. azymuty, udzielanie I pomocy, majsterką – wykazali się umiejętnością przyszywania guzików, robieniem lornetek oraz rozpoznawaniem roślin i zwierząt z Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe plakietki, dyplomy i nagrody w postaci gier planszowych.

Jako Komendantka Złazu Hufca ZHP Tarnów pragnę podziękować Burmistrzowi Ryglic Panu Pawłowi Augustynowi, Pracownikom Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego panu Wojciechowi Sanek, Tomaszowi Gawlik, oboźnemu  oraz wszystkim druhnom będących na punktach gry m.in. dh. Weronice Smoleń, dh. Wiktorii Pancerz. dh. Julii Kantor dh Julii Cup, dh Klaudii Moździerz, dh Natalii Patyk, dh Kamilowi Janidze, dh Kacprowi Pawlikowi za pomoc przy organizacji ogniska.

Komendantka Złazu: pwd. Beata Wojtanowska