23.11.2020
Aktualności
Cmentarz wojenny w Bistuszowej widziany okiem dziecka

Społeczność szkolna w Bistuszowej aktywnie włączyła się w realizację przez Gminę Ryglice projektu pn.: „Prace remontowo – konserwatorskie cmentarza wojennego nr 165 z okresu I wojny światowej w Bistuszowej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne nt. ” Cmentarz wojenny w Bistuszowej widziany okiem dziecka”. W taki oto sposób dzieci zadbały by historia tego miejsca była w godny i właściwy sposób pielęgnowana. Nadmienić, należy również fakt, że corocznie uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wykonywali prace porządkowe na cmentarzu i zapalali znicze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac plastycznych.

MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie  z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.