Samorząd uczniowski
Samorząd uczniowski

Bardzo wcześnie, bo już w pierwszym tygodniu roku szkolnego 2018/2019, a dokładnie dnia 6 września 2018 roku, odbyły się w naszej szkole wybory nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznym, równym i tajnym głosowaniu, brać uczniowska, większością wszystkich ważnych oddanych głosów, powołała na tę zaszczytną funkcję panią Annę Piątek.

Następnie przez dwa tygodnie trwała wśród uczniów „kampania wyborcza”, aby mogli oni dokładnie zapoznać się z kandydatami ubiegającymi się o wybór do SU oraz z ich programem wyborczym, skrupulatnie wypisanym na ciekawych plakatach. Wybory uczniów do SU miały miejsce dnia 21 września 2018 roku i wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z klas I – VIII. W wyniku ich głosowania wyłoniono nowy skład Samorządu Uczniowskiego, który przedstawia się następująco:

Natalia Banach kl. VI – 32 głosy, przewodnicząca SU,
Adam Madejski kl. V – 24 głosy, zastępca przewodniczącej SU,
Dagmara Pawlus kl. VI – 8 głosów, sekretarz SU,
Tomasz Pawlus kl. VII – 5 głosów, zastępca sekretarza SU.

Jako członkowie SU, pełniący funkcję łączników pomiędzy SU a poszczególnymi oddziałami klasowymi, zostali mianowani przewodniczący tych klas:

klasa II – Szymon Banach,
klasa III – Milena Hołda,
klasa IV – Jakub Nakielny,
klasa V – Natalia Pindera,
klasa VI – Kacper Pawlik,
klasa VII – VIII – Magdalena Słowik.

Bezpośrednio po wyborach uczniów do SU odbyło się jego pierwsze spotkanie z opiekunem, podczas którego omówiliśmy plan naszych działań na najbliższe tygodnie oraz zainicjowaliśmy akcję charytatywną na rzecz niepełnosprawnego, piętnastoletniego chłopca o imieniu Łukasz. Akcja ta jest prowadzona przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni, we współpracy ze szkołami, a przebiega pod hasłem: „Szkoło, pomóż i Ty!” Zbiórka datków pieniężnych na kosztowną rehabilitację  chłopca oraz zakup specjalistycznych rowerów wspomagających pracę mięśni jego nóg (cena tego sprzętu wynosi 10 000 zł) będzie trwać przez cały bieżący rok szkolny. Już dziś bardzo dziękujemy Wam, drodzy Uczniowie i Rodzice, za Wasze otwarte serca i hojne wsparcie dla tej pięknej inicjatywy dobroczynnej.

Samorząd Uczniowski przedstawia się Wam!

Witam wszystkich serdecznie! Nazywam się Natalia Banach. Chodzę do 6 klasy, mam 11 lat. Interesuję się historią Polski i sportem. Moje hobby to rysowanie,
a także jazda na rolkach. W szkolnym Samorządzie Uczniowskim jestem przewodniczącą. Staram się, by w naszej szkole było miło, ciekawie i radośnie.

Cześć! Nazywam się Adam Madejski. Jestem uczniem szkoły w Bistuszowej. Mam 11 lat i chodzę do 5 klasy. Należę do drużyny harcerskiej ,,MŁODY LAS”. Interesuję się grami komputerowymi, programowaniem, samochodami i aktorstwem. Uwielbiam podróżować i grać na organach. Uczęszczam na zajęcia muzyczne oraz na kółko teatralne. Bardzo lubię naszą szkołę, dlatego uczestniczę w pracach Samorządu Uczniowskiego jako zastępca jego przewodniczącego.

Witam! Mam na imię Dagmara i chodzę do 6 klasy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej. Uwielbiam czytać i biegać. Moje hobby to siatkówka i muzyka. Bardzo lubię angażować się zarówno w życie mojej klasy, jak i całej szkoły, dlatego kandydowałam w wyborach do Samorządu Uczniowskiego i pełnię w nim funkcję sekretarza.

Witam Was! Nazywam się Tomek Pawlus, mam 13 lat i jestem uczniem klasy 7. W Samorządzie Uczniowskim pełnię funkcję zastępcy sekretarza szkolnego. Moje hobby to czytanie książek i słuchanie muzyki. Interesuję się fryzjerstwem i planuję kształcić się w tym kierunku.

 

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

 1. Zainicjowanie akcji pod hasłem: „Pomóżmy Łukaszowi chodzić”, organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni – 21 września 2018 r. (zbiórka datków pieniężnych trwa przez cały bieżący rok szkolny).
 2. Organizacja akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” - 27 września 2018 r.
 3. Inauguracja stałej „warty światła” przy szkolnym kamieniu z tablicą pamiątkową poświęconą partyzantom z Oddziału Regina II AK (od początku października 2018 r. do końca bieżącego roku szkolnego).
 4. Szkolny Dzień Języków Europejskich – 9 października 2018 r.
 5. Dzień Edukacji Narodowej – aktywny udział w uroczystościach szkolnych poprzez złożenie życzeń i wręczenie kwiatów pracownikom szkoły przez uczniów z SU – 12 października 2018 r.
 6. Układanie i śpiewanie własnych piosenek o tragicznej historii Patronów Szkoły – 17 października 2018 r.
 7. Sprzątanie cmentarza wojennego nr 165 z I wojny światowej na „Kozłówku” w Bistuszowej, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierskich – 31 października 2018 r.
 8. Rozpoczęcie drugiej szkolnej akcji charytatywnej, na rzecz małej Jagody z Tarnowa, która urodziła się bez rączek – zbiórka nakrętek plastikowych – 5 listopada 2018 r.
 9. Samodzielne wykonanie przez uczniów biało-czerwonych kotylionów na Święto Niepodległości - 8 listopada 2018 r.
 10. Historyczny spektakl teatralny pt. „Ta, co nie zginęła” z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności – 14 listopada 2018 r.
 11. Współorganizacja dyskoteki szkolnej dla klas 0-VIII z okazji wieczoru andrzejkowego – 29 listopada 2018 r.
 12. Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pod hasłem: „100 piątek na stulecie niepodległości” - 6 grudnia 2018 r.
 13. Apel podsumowujący pracę SU w pierwszym półroczu – 11 stycznia 2019 r.
 14. Konkurs kolęd polskich i obcojęzycznych – 1 lutego 2019 r.
 15. Poczta Walentynkowa – 14 lutego 2019 r.
 16. Tłusty czwartek – obdarowujemy się pączkami z dobrymi radami zdrowotnymi – 28 lutego 2019 r..
 17. Współorganizacja balu karnawałowego – 31 stycznia 2019 r.
 18. Dzień Kobiet – dzień w sukience i z muszką – 8 marca 2019 r..
 19. Pierwszy dzień wiosny – wykonie marzanny, barwna szkoła – każdy ubiera się na kolorowo, pokaz mody ekologicznej, wiosenne dyktando ortograficzne  –  21 marca 2019 r.
 20. Udział w apelu z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 30 kwietnia 2019 r.
 21. Udział w Gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 maja – 3 maja 2019 r.
 22. Dzień Rodziny – prowadzenie uroczystości przez członków SU – 16 czerwca 2019 r.
 23. Podsumowanie pracy SU w II półroczu i w całym roku szkolnym – 18 czerwca 2019 r.
 24. Zakończenie roku szkolnego 2018/2019, przekazanie sztandaru szkolnego przez absolwentów uczniom klasy VII, pożegnanie absolwentów z klasy VIII, prowadzenie uroczystości przez członków SU – 19 czerwca 2019 r.

 

Prace podejmowane przez uczniów z SU w ciągu całego roku szkolnego:

 • Organizowanie zebrań Samorządu Uczniowskiego.
 • Planowanie i modyfikowanie własnej pracy, w zależności od zauważonych bieżących potrzeb szkolnych.
 • Współdziałanie z władzami szkolnymi i wychowawcami poszczególnych klas.
 • Udział w akcjach charytatywnych, w tym m. in. zbieranie nakrętek.
 • Współudział w uroczystościach szkolnych i pomoc przy ich przygotowaniu oraz realizacji.
 • Prowadzenie uroczystości szkolnych.